Hakkında

       Merhaba bilgisayar ve yazılıma karşı ilgim 1999 yılında Matrix filmi ile olmuştur. Hepiniz bilirsiniz Matrix deki meşhur yeşil kayan yazıyı. Bu zamandan sonra lise hayatımda yazılım bölümünde okudum. Daha sonra üniversite hayatı geldi. Dokuz Eylül Üniversi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama  bölümünü okudum. Sonrasında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum.

      Lise yıllarından beri programlama ile çok ilgilenirim ve bu alanda okumaktan ve araştırma yapmaktan çok keyif alırım. Program yazarken müzik dinlemeyi çok severim. Okul hayatımda kullandığım ve öğrendiğim yazılım dilleri ; MS-DOS ile başladı ve QBasic , Pascal , Visual Basic , Delphi , Html , Php , Sql Server şeklinde devam etti. Okul bitti ve iş hayatı başladı.

      Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olunca özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak profesyonel iş hayatıma başladım. Bu iş yaşantımda ise tamamen yeni ve farklı olan diller ile yazılım geliştirmeye başladım. Veri tabanı Oracle ve programlama dili ise PL/SQL olmuştu artık. Uzun bir süre Oracle teknolojileri ile çalıştım ve sonrasında artık Microsoft ve Open Source programlama dillerine bulaştım. İş yaşantımda Oracle teknolojilerine paralel olarak bir dönem C#, Asp.Net ile de programlama geliştirdim. Java ile de amatör olarak ilgilenmekteyim.

      Halen iş hayatım devam ediyor, Askere gidene kadar Oracle teknolojileri ve PL/SQL ile programlama dünyasında hayatıma devam ettim. Oracle 9i database ve Oracle Form&Reports 6i ile başlayan Oracle tecrübem sırası ile 10g ve 11g database ile iş hayatımda 12c database ile ise özel hayatımda devam etmekte. Forms&Reports 6i ile olan süreç ise Oracle Developer Suite 10g ve sonrasında Oracle Fusion Middleware 11g ile devam etti.

Askerlik dönüşü yeni başlayan iş hayatımda ise yeniden Microsoft teknolojilerine dönüş yaşandı. Şuan için C#, Vb.Net, Asp.Net ve Sql Server ile iş hayatıma devam etmekteyim.

      Bu bloğu oluşturmam ve burada yazılarımı paylaşmamım sebebi ise bildiklerimi ve öğrendiklerimi not etmek ve sizlerle paylaşmak. 2009 Kasım ayında başladığım blog yazılarıma son sürat ve güncel verimli makeleler ile devam ediyorum.

Samet ÇELİKBIÇAK

Reklamlar